| DenisIonut01 a întrebat:

Cum pot sterge partitiile de pe un hard ide? Am incercat din computer prin manager nu stiu cum din control panel dar ramane blocat pe incarcare iar daca incerc sa bag dvd de instalare windows 7 si sa sterg de acolo, ramane iar blocat la incarcare deci nu intra in setup. Am 2 partiti una din ele nu o pot nici formata nici accesa iar una am formatato in exfat.

Vreau sa sterg cele 2 partiti si sa fac din nou o partitie in fat32, sa o fac in fat 32 stiu dar nu stiu cum sa sterg partitia aceia care nu pot sa ai fac nimic

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cu Acronis, Paragon Partition Manager, Partitin Magic, etc. Si cine ti-a spus tie ca se fac partitiile fat? Aia daca pui windows 98 poate, desi ma indoiesc ca esti asa ambitios!

| DenisIonut01 explică (pentru K0sti):

Pai am facut exfat ca am crezut ca ala e fat32 si mie imi trebuie fat32 pentru a face un hard intern de windows in unu extern pentru playstation 2

| RSfan a răspuns:

Partitiile astea ce le-ai spus tu sunt de tip vechi, cel mai bine e cu NTFS.

| DenisIonut01 explică (pentru RSfan):

Probabil sunt de tip vechi dar exfat am crezut ca e fat32 si mie imi trebuie fat32 pentru ps2 nu ntfs

| RazvanCTC a răspuns:

Daca ai un Windows Xp nu conteaza ce SP ai,doar intra obisnuit in setari la windows si de acolo le stergi simplu,le creezi iar,dupa ce ai terminat treaba asta,iti instalezi ce Windows vrei.
Termeni sunt asa.
Bagi Cd cu Windows Xp il bootezi,apoi il lasi sa isi faca treaba pana intra acolo unde sunt partitiile, si pe partitiile respective faci asa
Apesi D si apoi enter, pe cealalta tot asa si asa, dupa ce le-ai sters ce ii pe ele, apersi C de la create si uite asa.si ii gata treaba

| DenisIonut01 explică (pentru RazvanCTC):

Cu windows xp inca nu am incercat, o sa incerc.