| Apostoiu_Matei_2000 a întrebat:

Cum sa fac ca calculatorul sa mearga ca in prima zi (sa mearga mai repede ) eu am windows 7 daca va ajuta la ceva

3 răspunsuri:
| DonyHD a răspuns:

Formatez tot calculatoru sau daca ai partitii decat C sau unde ai tu pus windowsul si pui unul fresh

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Odata adaugand pe el descarcari-filme,jocuri,programe,stocare de date,rapiditatea mai depinde de viteza retelei si puterea unitatii. Daca acestea sunt destul de perfomante,si totusi merge incet,inseamna ca e,, aglomerat,,. Pastreaza in memorie, dupa reinstalare, numai ce e necesar, iar restul stocheaza pe c.d ori dvd.

| 3DEffect a răspuns:

Iati un program tuneup(AVG tune up, tune up utilities) Si a acolo iti face calculatorul sa-ti mearga(cica 200%)mai repede.