| Xenoverse a întrebat:

Mi se inchide greu laptopul adica eu dau shut down si astept vreo 10 sec pana sa se inchida iar pe parcurs imi arata tot felul de programe la care trebuie sa dau force shut down:-s...help please!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai curata registrii si vezi daca n-ai virus. Curatare registrii: http://www.giz.ro/software/aplicatii-de-curatre-registri-3456/
si da-i si cu asta: https://www.malwarebytes.com/premium/
apesi unde scrie "Free trial".

Bula
| Bula a răspuns:

Problema este cauzata de programele pornite, pe care nu le ai inchis inainte de oprire.
Noteaza-ti pe o hartie numele fiecarui program care trebuie sa inchida fortat windows-ul, iar dupa repornire vezi fiecare din ele de ce se porneste si eventual functioneaza in background si nu se poate opri automat la inchiderea laptopului.
Dupa aceasta analiza vei putea gasi si solutia sau sa ne intrebi aici, daca nu te descurci.

| Barnea_David_1990 a răspuns:

Nu se intampla nimic! Doar sunt niste fisiere deschise pe care le ai uitat sa inchizi!