| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de micile zgaraieturi de pe ecranul telefonului?
Sa schimb ecranul e scump dar pot schimba doar rama ce o acopera? La telefoanele cu butoane stiu ca se poate.
Am mai citit despre diferite trucuri cu pasta de dinti sau radiera, a incercat cineva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa inmoi o vada in spirt si sa dai pe ecranul telefonului, umezindu-l, si lasa-l asa pana se usuca complet, fa asta de mai multe ori. e posibil sa mearga. am incercat cu radiera, am frecat foarte tare si au mai disparut o parte, dar nu toate, am incercat pe un telefon foarte vechi care avea ecranul facut praf.

| MariSanda a răspuns:

Pune-i folie speciala.

| anonim_4396 explică (pentru MariSanda):

Si vor disparea zgaraieturile? big grin

| MariSanda a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu sigur, dar iti va proteja ecranul. Am auzit ca si daca dai cu banana pe deasupra ecranului merge, nu am incercat.