| Kamakura a întrebat:

Cum să scap de virusul politia româna?
Am luat bitdefender icepol removal (sau cum îi zice) şi am dat scan. A zis scan succesful, dar când am restartat PC iar tot aveam poliţia română. M-am uitat pe net şi am văzut că trebuie executat în safe mode dar nu merge să intru acolo, şi nici în cel cu comand prompt. Menţionez că încă pot să îmi accesez pc şi că virusul l-am luat pe 1 ianuarie 2014

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Norton eraser power-google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca [url="http://download.bleepingcomputer.com/......"][color=" combo fix pe desktop, inchide toate programele, si ruleaza-l, apasa Yes de fiecare data cand te intreaba, iti sterge singur ceea ce este virus, iar la final, iti apare un caiet alb pe desktop ori se restarteaza calculatorul, semn ca scanarea si devirusarea s-a terminat.

| Kampion a răspuns:

Incearca malwarebytes ajutawinking Pune-l pe un CD si intra in safe mode fara internet si instaleaza-l fara net. Fa o scanare si dai acolo unde trebuie sa stergi virusi si iti da un log. Daca tot nu ai scapat de el reinstaleaza windows-ul. Fundawinking

| Kamakura explică:

Am rezolvat, cu hitmanpro kickstart. Cei care aveți acest virus incercați, nu e complicat big grin