| Kamakura a întrebat:

Cum scap de virusul "Politia romana"?
Nu pot sa intru in safe mode
In modul normal, cat timp este mesajul apas ctrl+esc si dau repede pe start si turn off, Apoi apare rundrl32(cred ca asa ii zice) end now si se incarca, eu il las sa se incarce iar apoi apare fereastra normala cu end now sau cancel iar eu dau x(din colt) Si pot folosi calculatorul exact ca inainte. Daca il restartez, apare iar mesajul iar eu repet operatiunea. (Am luat unealta de la bitDefender dar cand dau scan nu il detecteaza.)
Cum scap de virus, deoarece e cam greu sa dau turn off asa de repede.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti acapa de el decat sa formatezi pc-u, reinstalare windows.

| RobertGaming a răspuns:

Nu ai cum sa, scapi de el crede-ma si eu am avut acelasi virus reinstaleaza windows-ul solutia mea. Funda?