| bossss_6710 a întrebat:

Cum trimit un mail pe Outlook Express From: - To: - CC: - Subject: - si mai departe...

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Tu trebuie sa scrii la "To" adresa (sau adresele) de e-mail la care vrei sa trimiti email-ul respectiv. CC este carbon copy, adica trimite la adresa respectiva o copie de e-mail iar destinatarii email-ului vor vedea asta iar BCC este blind carbon copy si este la fel ca CC doar ca destinatarii email-ului nu vor vedea asta. iti recomand totusi sa nu te complici si sa lasi campurile astea goale.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai un email care functioneaza cu POP3 sau IMAP, de exemplu la yahoo, cel gratis nu functioneaza insa cel de la google da. iti faci un cont de google si http://support.google.com/mail/troubleshooter/1668960?hl=en
diferenta dintre IMAP si POP3 este ca la IMAP vezi folderele direct, online, iar la POP3 iti downloadeaza toate e-mail-urile in calculator si le poti vedea si offline pe cele downloadate.

| bossss_6710 explică (pentru al3xander):

Ce scriu la cc: sus este to: si pun celui care vreau sa trimit dat cc?

| bossss_6710 explică (pentru al3xander):

Ai putea sa trimiti tu pentru mine? un id de mess?

| al3xander a răspuns (pentru bossss_6710):

Tu trebuie sa scrii la "To" adresa (sau adresele) de e-mail la care vrei sa trimiti email-ul respectiv. CC este carbon copy, adica trimite la adresa respectiva o copie de e-mail iar destinatarii email-ului vor vedea asta iar BCC este blind carbon copy si este la fel ca CC doar ca destinatarii email-ului nu vor vedea asta. iti recomand totusi sa nu te complici si sa lasi campurile astea goale.