| anonim_4396 a întrebat:

Daca am descarcat in browser extensia iCloud Password si mi se viruseaza laptopul, imi pot fi furate parolele?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Nu, descarcarea unei extensii nu poate cauza virusarea laptopului tau. Exista, insa, o mare probabilitate ca laptopul tau sa fie infectat cu un virus, daca ai descarcat extensia de pe un site web nesecurizat sau neautorizat. Acesta este motivul pentru care trebuie sa va asigurati ca descarcati extensiile numai de pe site-uri fiabile si securizate. Daca descarcati extensia iCloud Password de pe un astfel de site, este posibil ca acesta sa va fure parolele. Pentru a preveni acest lucru, este recomandat sa folositi un antivirus si sa luati masuri de securitate adecvate