| SeriousBomb a întrebat:

Daca am un procesor Amd Sempron 1. 8 Ghz si o placa video ati radeon hd 3650 pot juca kocuri de actualitate nu la grafica maxima. dar ceva low medium.
P. S- Nu jocuri foarte pretentioase..jokuri ceva gen Assain's creed, Batman Arkham City, Call of Duty Mw.
Astept raspuns. dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| danimotenel a răspuns:

Iti alegi ce joc vrei de aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx si dai can you run it, se instaleaza un program si afli daca merge sau nu.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Foarte greu. Daca nu ai cumparat deja acest pc, mai bine ailua ceva de generatie noua cu grafica integrata(ca e cel putin la feld e puternica). Daca nu ai cumparat placa video, si e pe agp, cauta un radeon 4650

| SeriousBomb explică (pentru sltlp):

Problema este ca eu am Slot AGP nu PCI-E...asa ca placa asta mi s-a parut cea mai buna

| sltlp a răspuns (pentru SeriousBomb):

Si eu ce am zis, am zis ca 4650 e mai buna decat 3650, e toto pe agp, dar conuma ceva mai putin si e mai performanta in acelasi timp

| SeriousBomb explică (pentru sltlp):

Problema este ca nu dispun de un buget prea mare in perioada asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana in 2009 2010

| kr37zu a răspuns:

Procesoru e slab tare si nu poti juca jocuri de actualitate. Majoritatea jocurilor au nevoie de un CPU bun pentru procesarea datelor (macar dualcore)