| mojojojo100 a întrebat:

Daca am Wi-Fi pe telefon si il conectez la reteaua de net(romtelecom) o sa platesc mai mult la factura pentru net? (ca sa ma conectez am avut nevoie de parola)
Raspuns rapid-FUNDA

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te poti conecta numai daca ai router Wi-Fi. Daca stai pe calculator, platesti mai mult? Ai trafic limitat?

| mojojojo100 explică (pentru K0sti):

Nu.am plata fixa si imi merge conectarea numai ca nu stiu daca platesc mai mult daca stau pe telefon pe net cu wi-fiul conectat la reteaua de net

| K0sti a răspuns (pentru mojojojo100):

Ce inseamna plata fixa? Ai trafic limitat. Exprima-te cum trebuie ca sa inteleg si eu.

| mojojojo100 explică (pentru K0sti):

Adica luna de luna platesc aceeasi suma.Dar nu asta conteaza... vreau sa spun ca daca accesez netul pe mobil prin wi-fi cu ajutorul internetului conectat la pc, v-a afecta reteaua de net sau va trebui sa platesc mai mult?

| K0sti a răspuns (pentru mojojojo100):

Daca ai trafic limitat e normal sa platesti mai mult. Nu conteaza pe ce stai, pe calculator sau pe telefon. Daca nu ai limita de trafic cum e la RDS, nu platesti nimic. Stai cat vrei. Eu te intreb de tipul de trafic, tu ii dai zor cu plata fixa.

| mojojojo100 explică (pentru K0sti):

Zor-nezor ca degeaba spun ca nu conteaza cat stau ca traficul e nelimitat

| K0sti a răspuns (pentru mojojojo100):

Atunci nu platesti nimic in plus.