| 50deBANI a întrebat:

Daca am Windows XP si vreau sa imi instalez windows 7, ce diferente ar fi la instalare si dupa instalare fata de windows xp?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand, pentru a instala windows 7, trebuie sa ai un calculator care sa permita instalarea acestui sistem de operare. Windows 7 este net superior XP-ului, din toate punctele de vedere.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Singura diferenta la instalare este ca o poate face oricine(mai mult dai next, ok, etc...), este mult mai simplu decat XP, in rest, e total peste din orice punct de vedere...o singura specificatie - daca pui win 7 pe 64 bit si esti gamer, obligatoriu vei avea nevoie de ceva mai mult RAM(minim 3Gb), altfel merge si cu 1Gb RAM lejer

| TheBoY a răspuns:

Uite aici-->http://www.youtube.com/watch?v=yB-v4VlUFdQ
ca sa iti mearga bine trebuie sa ai un procesor de 1 ghz sau mai bun, 1 g ram sau mai mult si un spatiu de 16 gb. eu sunt multumit de el!

| SlowwGaming a răspuns:

Depinde de cati biti ai si gb de rami! De Ex pentru windows 7 ar fi ideal 4 GB Rami si 64-Bit...

| ɔɐıɔ a răspuns (pentru SlowwGaming):

4 gb rami pentru windows 7? Iti merge perfect si cu 1 gb ram si procesor de 1 ghz.