| DenisaDeniiiD a întrebat:

Daca atunci cand am vizitat un site, mi-a aparut un avertisment de la politia romana ce se intampla? E veridic?

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu am avut acest virus anul trecut parca. Calculatorul se blocase de tot si am intrat in panica gandindu-ma ca s-ar putea intr-adevar sa inceapa sa stearga sau sa cripteze fisiere asa cum se spunea pe net. Am decuplat in cateva secunte hardul extern si apoi am dat restart la calculator si inainte de orice am sters chrome. Pana la urma m-am lamurit ca nu facuse nimic decat probabil o crestere de memorie foarte mare care cauza blocajul. AVG-ul mi-a detectat chiar acum vreo doua luni acest virus inainte de a mi se incarca o pagina, deci AVG cunoaste deja aceasta problema si o rezolva instant. Probabil ca si alti antivirusi fac asta dar, logic, din experienta poti avea incredere in AVG.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Este un virus.
Uite ce am gasit.
http://www.agenda.ro/......-el/268773
http://blog.sigur.info/......-poate-nu/
O zi frumoasa sa ai:)

| RaraSeeDY a răspuns:

Iti raspund eu ca nu vreau sa pici in vreo capcana!
Niciodata politia nu iti da avertismente sau nu te contacteaza pe internet!
Este un hacker / virusi!
In Romania toate chestile care sunt online sunt Legale!

Deci ori ce avertisment sau mesaj venit din partea "politiei" esste fake! Ai grijawinking

| DenisaDeniiiD explică (pentru RaraSeeDY):

Multumesc.Apreciez happy

| RaraSeeDY a răspuns (pentru DenisaDeniiiD):

Pai as merita si eu o fundita :*?