| Bogdan42283737474 a întrebat:

De ce calculatorul porneste dupa 4 secunde dupa ce l-am oprit(nu am acea optiune activata in bios) si cand il pornesc nu mai functioneaza taskbarul?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Re-pornirea dupa oprirea (din buton) este cauzata de setarea functionarii butonului de pornire (este pus pe "restart" in loc de "off" / "standby" / "hybernate").
Daca opresti din meniul "Start" - "Power off", atunci se va opri sigur.

Pentru sa apara Taskbar, trebuie sa dai click-dreapta pe bara de Start - "Toolbars" si activezi cu un click "Taskbar" SAU cauti la optiunile de vizualizare a ecranului (in functie de SO folosit) - trebuie sa cauti la setari.

| Brizbriz a răspuns:

Verifica in bios daca ai orice tip de wake, ca nu e NUMAI "O" optiune, sunt mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce păcat

| Mariaavrmaiancu a răspuns:

Poate fi un virus, un virus care a atacat BIOS-ul sau UEFI, ce ai.

| RobertMit a răspuns:

Nu am suficiente detalii pentru a spune exact cauza, dar daca e ceva care te incurca mult, cea mai simpla si rapida solutie cred ca ar fi sa-i reinstalezi windows-ul, probabil asta o sa rezolve problema. Sau incearca sa cauti pe Google in engleza problema asta sa vezi daca au mai avut altii