| boy19boy a întrebat:

Am o problema la pc... nu stiu ce are.Am sa descriu putin problma.:
Deci am ascultat muzica linistit si s-a oprit calculatorul dintr-o data. l-am repornit si am intrat repede in bios sa vad cum este temperatura procesorului..si am vazut ca este de 80*C. l-am oprit sa se raceasca putin... Dupa ceva timp am vrut sa-l pornesc si nu se mai aude bip-ul de la bios ca ar fi in regula.
Mi se porneste sursa, da curent placi de baza, se porneste hard-ul.dar nu se aude bip-ul respectiv ca totul e in regula.
Sursa nu e o problema! Merge perfect.
Ce imi sugerati in afara de service-uri si etc. placa de baza nu pare a fi arsa!

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Pai el acum se deschide sau nu?

| boy19boy explică (pentru ombladon):

Se deschide da nu afiseaza nici o imagine/tastatura nu primeste curent. nu se aude bip-ul.

| ombladon a răspuns (pentru boy19boy):

Schimba memoria RAM si vezi daca porneste, daca tot nu, schimba si placa video.