| fgg3224 a întrebat:

De ce calculatorul porneste singur dupa ce este bagat in priza iar desktopul ramane negru? Aceasta dupa mesaj de eroare blue screen, scos si montat la loc baterie si rami. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Calculatorul iti porneste din nou din cauza setarii in BIOS, pentru re-pornire automata in caz de oprire accidentala.
Ecranul ramana negru din cauza ca nu fac bine contact memoriile RAM, dupa ce le-ai montat la loc.
Scoaterea bateriei doar reseteaza BIOS-ul si ceasul PC-ului la data fabricatiei si trebuie setat din nou.

| fgg3224 explică (pentru Bula):

Deja l-am dus la un vecin, sper sa il rezolve cat mai repede.

2 răspunsuri:
| Dxccube a răspuns:

Probleme la placa video.