| ZaharescuCostin a întrebat:

De ce în speedtest by Ookla am packet loss 0, 7-1%? Stau în Italia. Cum îl rezolv? Nu am mai avut internet fiindcă nu l-a plătit mama.
Altceva este și faptul că un râu a inundat orașul și a ajuns și la cabineturile de internet.
Am conexiune FTTC cu tehnologie VDSL(100Mbps download și 20 Mbps upload).

2 răspunsuri:
| Emengir a răspuns:

Conform Ookla, packet loss poate aparea cand semnalul este prost daca vorbim de o retea fara fir, sau daca linia de internet este afectata, in cazul tau de inundatii. Teoretic ai putea contacta gratuit provider-ul de internet pentru a cere informatii despre situatia zonei tale.

Răspuns utilizator avertizat