| kMirke a întrebat:

De ce in toate jocurile am 60 fps constant?
Am placa video bunicica gt 630. In Counter Strike, League of Legend numai 60 fps. Pot sa mai deschid si GTA IV si tot 60 fps am. Cum pot sa il maresc?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Si de ce vrei mai mult de 60 fps?
Daca ai monitor cu rata de refresh mai mare de 60hz atunci vei avea si mai multe fps-uri
Degeaba ai 120 fps daca tu ai un monitor de 60 hz

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput, ma amuza 2 lucruri.
1. Ca sa ai 60 fps in gta 4 cu placa aia video, probabil ai cam tot la low si esti intr-o cladire.
2. La ce iti trebuie mai mult de 60 fps?
Daca nu intelegi 2, pai cand ai 60 fps e cea mai "smooth" imagine. Cand depastesti, sa zicem 70, deja imaginea nu o sa fie la fel de "smooth" deoarece monitorul o sa afiseze fragmente, iar alte cadre o sa le omita.

| kMirke explică (pentru sltlp):

Pot sa rulez GTA IV in bara si sa joc LOL, si tot 60 fps am.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru kMirke):

Asa si? chestia aia depinde de procesor nu de placa video.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Si de ce vrei mai mult de 60fps geniule? o sa se vada la fel

| Eclipse a răspuns:

Nu vad rostul, 60 fps este maximul din cate stiu. Daca totusi doresti "fps fps" strange un buget destul de mare, apoi fa-ti un sistem monstru, dar sincer nu se merita.