| AdelinuKozma a întrebat:

De ce nu imi merge microfonul? Am achizitionat un microfon Genius la 20 de lei si nu merge ( tin sa precizez ca e cumparat de nou ).Va rog sa-mi spuneti totul : ce trebuie sa fac ca sa mearga? Am doua gauri de microfon, nu stiu daca e diferenta intre ele, dar le-am bagat in amandoua si cand l-am testat, nu a mers.

2 răspunsuri:
| NesquikNutellaLove a răspuns:

Salut prietene! In primul rand microfoanele sub 50 de lei nu au o calitate audio formidabila (cel mai probabil te-ai auzi cu un sunet mecanic pe fundal) dar sa revenim.

Acele 2 gauri difera:
Unul este pentru microfon.
Celalat este pentru casti.
Ca sa faci diferenta intre ele trebuie doar sa te uiti ce culoare au (verde-microfon, roz-casti)

Cu placere!

| AdelinuKozma explică (pentru NesquikNutellaLove):

Man, chiar asa prost nu sunt...Eu ma refeream la : in orice gaura mov as baga(am doua) tot nu merge, nu imi citeste microfonul. la asta ma refeream