| S3nzation a întrebat:

De ce nu imi pot formata stick'ul? Cand dau click pe el imi cere automat sa-l formatez ii dau start sa se formateze, bara aia se incarca si la sfarsit imi zice ca windows-ul nu poate termina formatarea. Am incercat si cu acel program de la HP "HP Usb disk storage format tool" dar degeaba, imi zice ca "Device media is write-protected "
Ce mai pot sa fac cu el?

5 răspunsuri:
| AndruP a răspuns:

Incearca sa il formatezi cu un cd de Windows XP.

| Shakty a răspuns:

exact aceeasi eroare am avut-o si eu, eram atat de nervos in cat voiam sa sparg stickul. Pe ultima suta de metri m-am uitat aici si a functionat: http://www.youtube.com/watch?v=c_wCiqB434A (fa ce face omu' ala si o sa iti mearga!- cel putin mie mi-a mers)

| Mocanu_Petru_Cristian_1975 a răspuns:

De ce nu imi pot formata stick'ul? Cand dau click pe el imi cere automat sa-l formatez ii dau start sa se formateze, bara aia se incarca si la sfarsit imi zice ca windows-ul nu poate termina formatarea