| aragon18 a întrebat:

De ce se umfla bateria de la iPhone?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie schimbata;) http://www.idevice.ro/......ui-iphone/

9 răspunsuri:
| Claudiu2895 a răspuns:

Mănâncă prea multă curent din telefonul tău. laughing

| Alexandru98 a răspuns:

Schimb-o!

| Razvanp69 a răspuns:

Deci...1. bateria nu are cum sa se umfle 2. nu ai cum sa ii vezi bateria la un iPhonewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvanp69):

Daca nu sti nu vorbi 1 bateriile se umfla 2 ai cum sa vezi bateria la iphone ca doar nu e invizibila!

| Razvanp69 a răspuns:

Daca reusesti tu sa ii vezi bateria eu dansez in cap

| deepinlovewithyou a răspuns:

Daca se umfla, e un semnal de alarma ca trebuie sa o schimbi! Si eu am patit asa la un Samsung. Mi se descarca foarte repede bateria si am vazut ca era umflata, asa ca am schimbat-o! Funda?

| Tєσ a răspuns:

Cum adica sa se umfle? laughing

| Balanescu_Radu_1988 a răspuns:

Se umfla din 3 motive:
1- si-a depasit ciclurile de incarcare, bateria o poti incarca si descarca de un nr finit de ori, 500-1000, si daca il incarci de 2 ori pe zi, 500 de incarcari se duc in 10 luni...
2- incarcatorul nu e original si il lasam la incarcat peste noapte, incarcatoarele aprobate de Apple simt cand bateria e incarcata si opresc incarcarea, o baterie se incarca in mod normal in 3-4 ore restul de ore in care primeste curent de la incarcator ii sunt nocive
- un al 3-lea motiv este supraincalzirea, daca incalzesti o baterie ii termini viata mult mai repede.
Cat despre umflat, daca ajungi sa vezi e foarte rau.
Un semnal de alarma il primesti cand telefonul incepe sa se inchida desi mai are 10-20% baterie, dupa asta, in cateva zile-o luna o sa inceapa sa isi mareasca volumul, asta inseamna ca cel mai slab element cedeaza si acesta este display-ul. am vazut multe telefoane cu display-ul dezlipit, problema fiind bateria care-l impinge. deci, mergeti si cumparati baterii noi, originale, pe care le gasiti doar din dezmembrari, ca nimeni nu vinde baterii originale. http://baterii-iphone-6.ro, cititi mai multe aici