| pcquiz a întrebat:

De curand am cumparat un calculator iar acum tot imi apare pe monitor: no signal detected. Iar ecranul se inchide si trebuie sa restartez calculatorul. cateodata nici nu se booteaza pana la capat si apare mesajul acela....va rog sa ma ajutati

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai un adaptor vga dvi? http://www.emag.ro/adaptor-hama-dvi-vga-45073/pd/E38XTBBBM/

nici mie nu imi merge daca bag la dvi. am folosit adaptor

| geoco93 a răspuns:

Posibil sa aive placa video o problema sau cablu care face conexiune dintre monitor si placa video.