| Radu13Radu_6037 a întrebat:

Deci, am incercat sa ii instalez unui prieten windows last xp pe windows 7 da nu vrea(din cate am inteles 7 nu accepta xp), apoi am incercat windows vista sp2 si mi-a dat o eroare care era cam asa:este nevoie de 405 mb spatiu liber in fiecare partitie pentru temporary files eror code 0x80070103 dar ele avea 23 gb liber in C 180 in E si peste 20 in D.Deci daca ma poate ajuta cineva cu problema asta primeste fundita.
P. S. nu mi s-a mai intamplat niciodata sa imi dea erori la instalarea windowsului deci e ceva nou pentru mine.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici ce trebuie sa faci : http://www.zolved.com/......_does_not_ Bafta!

1 răspuns:
| Aero a răspuns:

Mult mai bun raspunsul lui Catalin daca aveti nevoie de XP pentru aplicatii mai vechi, dar v-ar ajuta foarte mult la partea asta un procesor cu suport pentru tehnologia de virtualizare(cam toate amd-urile cumparate in ziua de azi au, la Intel mai costa).
Asadar lasati Windows 7(Professional/Ultimate) si instalati in el Windows Virtual PC cu XP mode.
N-are niciun rost sa stergeti 7-ele ca sa puneti o carpitura de XP neoficiala, modificata de un Gigel! Cele mai proaste decizii luate de cineva in ceea ce priveste instalarea unui sistem de operare.
Sa nu-mi spui cumva ca acel Windows 7 venea si preinstalat pe un laptop si voi incercati sa-l dati afara?straight face (n-ai specificat, dar ma tem sa nu fie chiar cel mai rau caz, adica asta; nu va mai jucati mai copii asa cu Windows-urile astea!)

neluL v-a dat oarecum solutia cea mai potrivita pentru problema voastra, dar v-as sugera sa lasati 7. La ce bagati sisteme de operare mai vechi? Va place sa testati "nervii" PC-ului?