| PrinceGumball a întrebat:

Deci, eu am internet de la rds si ca sa ma conectez trebuie sa ii dau manual connect. Din greseala cineva a sters numele de la username si nu mai stim care era numele, ce e de facut ca nu m ai avem internet (acum scriu de pe telefon).

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Suna la rds si spune-le ce s-a intamplat. O sa iti spuna ei un username si o parola noua.
2. daca tot ai telefon, presupun ca smart, de ce nu cumperi un router wireless? Ala da conect automat si ai avea net si pe telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori suni la ei ori te uiti pe contract

| anonimg a răspuns:

1. Eu am un program "PPPoE Dialup Monitor" care ma conecteaza automat la net la pornirea pc-ului. Daca vrei ti-l trimit.
2. Problema cu numele sters de la username numai cei de la rds te poate ajuta. Dar tu trebuie sa ai documentul care l-ai primit de la rds si pe care scrie usernam-ul si parola; baga-le din nou.

| Hossam a răspuns:

Uita-te pe contract. Acolo ai username-ul si parola. Asa o am si eu. Dar n-ai putut sa memorezi useru' si parola?!

| XT5 a răspuns:

Poti gasi user-ul si parola printre foile care ti le-au dat ei cand ai incheiat contractul(de obicei dau si niste foi ce contin user-ul, parola si instructiuni de configurare a conexiunii)