| Bastet a întrebat:

Deci.Eu am o imprimanta Canon Pixma MP160. Când vreau să scanez sau să printez ceva, îmi apare Error 2 pe ecranul ei şi pe monitor imi spune să-o opresc şi s-o pornesc iar, dar n-are nici un efect.Am reinstalat şi driver-ele, dar tot la fel este. Ce are imprimanta şi cum o repar?

4 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Poate ai cartusele goale...mai bine du-o la un service.

| DragoStefaN a răspuns:

Am intrat pe net si am cautat in manualul ei si Eroare 02 inseamna ca nu are hartie. Esti sigut ca iai bagat hartie?

| Bastet explică (pentru DragoStefaN):

Păi normal că da. când se deschide imprimanta îmi trage hârtie, dar când ii dau să printeze ceva, refuză.

| DragoStefaN a răspuns (pentru Bastet):

Imediat cum o aprinzi iti trage hartie? Daca da, inseamna ca ai o bucatica de hartie blocata pe undeva prin ea si ea o considera ca foaie intreaga si incearca sa o scoata afara. Deschide-o si cauta acea bucatica de hartie.