| xxBESINAxx a întrebat:

Deci mi-am instalat windows-ul pe stick si ma bag ii fac startul, partițiile si cand sa se instaleze se repeta tot asa într-una, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Pazeste install-ul si cand iti spune restart computador, scoti stick-ul si apoi il lasi sa se restarteze
SAU
versiunea corecta: te duci in bios si pui hdd/ssd primul la boot-are, NU stick-ul, dupa care, la prima bootare apesi pe tasta de boot-order (in general e F8, dar poate fi si alte F-uri de la F2 la F12) si acolo selectezi stick-ul ca boot, moment in care dupa ce termina de instalat si isi da reboot o sa porneasca singur de pe hdd/ssd

TOTUSI, cred ca ai facut stick-ul prost, unul facut bine, la bootare se uita ca are storage cu OS pe el si iti aparea un mesaj de gen "press any key to boot from USB", iar daca nu apasai nimic sarea automat la boot de pe hdd/ssd

DECI, fa stick-ul cu rufus, poti sa iei si ultima versiune de windows direct de pe serverele Mircosoft tot cu el (rufus), sau ce versiune vrei!

4 răspunsuri:
| xPanth3r a răspuns:

Scoate stick-ul cu windows dupa ce isi da restart ca sa continuie instalarea fara stick, pentru ca pc ul tau booteaza pe ce ai pus tu! Si rezolvi problema.

| niko23 a răspuns:

Am patit si eu asa win cu probleme, nu toate le nimeresti ok daca e dupa net, eu folosesc win 7 instalat cu rufus

| HaladinMoatherFukker a răspuns:

La prima instalare dupa ce isi da reboot scoate stick-ul sau DVD ce ai apoi nu mai apasa nici o tasta, daca la asta te referi ca nu prea am iteles intrebarea...

| xxBESINAxx explică:

Multumesc tuturor