| florin1979 a întrebat:

Deschid sa zicem mozilla. apoi o pagina de net, sa zicem TPU. de ce cerculetul verde se blocheaza cand se invarte, cand se incarca, iar sageata mausului se blocheaza si ea, tot asa 1-2 secunde, parca ar merge in reluare? am win 7 ultimate, 2 giga ram, proceosr pentium 4 single core 3 ghz, hard disk samsunt 1 TB luat de doar 2 luni(nu are baduri)iar viteza de citire cu hd tune este maxim 138 mb/s minim undeva la 60-70. antivirus norton 360. partitiile le curat periodic cu c cleaner si cu advanced sistem care. astept sugestii. ce poate fi?

4 răspunsuri:
| LordColdy a răspuns:

La windows 7 se recomanda 4GB RAM, minimu e de 2.

| sltlp a răspuns (pentru LordColdy):

Minimul e de 1, nu de 2 mai. 2 e in cazul x64. Cum crezi ca netbookurile au windows 7 si 1 gb ram?

| LordColdy a răspuns (pentru sltlp):

Am uitat sa mentionez ca vorbea de x64, dar totusi recomand la x64 4GB Ram.

| florin1979 explică (pentru LordColdy):

Eu nu am zis nici de 64 de biti nici de 32, dar am avut windows 7 profesional pe procesor de 1, 6 Ghz si 512 dram1 si mergea bine!