| florin1979 a întrebat:

Deschid sa zicem mozilla. apoi o pagina de net, sa zicem TPU. de ce cerculetul verde se blocheaza cand se invarte, cand se incarca, iar sageata mausului se blocheaza si ea, tot asa 1-2 secunde, parca ar merge in reluare? am win 7 ultimate, 2 giga ram, proceosr pentium 4 single core 3 ghz, hard disk samsunt 1 TB luat de doar 2 luni(nu are baduri)iar viteza de citire cu hd tune este maxim 138 mb/s minim undeva la 60-70. antivirus norton 360. partitiile le curat periodic cu c cleaner si cu advanced sistem care. ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E de la procesor, mai mult ca sigur. Fa asa: deschide task manager, pune-l in bara, apoi deschizi rapid firefox, te duci pe TPU, unde se bloca. Dupa ce si-a revenit, deschizi tas-manager-ul si vezi daca procesorul a ating 100%. Daca nu, zi, ca sa stiu daca e din alta cauza

| florin1979 explică (pentru sltlp):

Salut! proceosrul se duce maxim 70-80% iar memoria ram nu sare de 700 MB consumati, din 2 giga!

| sltlp a răspuns (pentru florin1979):

Ce versiune mozilla ai, incearca si cu chrome, vezi daca face la fel!

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Problema este de la mozilla,o am si eu, de asta mozilla firefox a coborat foarte mult in topul celor mai bune browsere, doar pentru ca se blocheaza si merge aiurea.

http://talentirosit.com/de-ce-se-incarca-greu-mozila-firefox-5/
citeste comentariile

eu iti recomand cu caldura:opera

| catalinalina a răspuns:

Poti sa ai memoria foarte incarcata...nu conteaza daca iti programezi calculatorul foarte bine, probabil ai multe programe foarte performante care ocuputa mult spatiu (poti sa le inlocuiesti cu un program cu versiune mai veche care sa aiba aceleasi obtiuni si sa nu ocupe atat), si ar mai putea fi antivirusul...eu am nod 32 care ocupa putin si imi elimina cei mai enervanti virusi. vezi ce poti sa faci

| ydod a răspuns:

Downloadea-za Opera! Merge destul de bine.