| anonim_4396 a întrebat:

Din pacate, placa mea de retea nu mai face contact cu firul de la internet(fibra optica).....Cand mai reuseste asa un pic,e portocaliua,inainte mergea si asa, mai reuseam sa mai ating alea si se aprindea verde.Acum nu, cand e portocliu apare semnul exclamarii.Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Ori repari mufa(o cositoreşti), ori schimbi placa de reţea, care e destul de ieftină. Mufa de pe fir este ok?

| anonim_4396 explică (pentru tintareco):

Nu prea cred ca e ok mufa, e un cablu asa tare si asta intr-o pozitia asa proastasi firele alea nu cred ca sunt stranse asa tare...am m-ai stricat placa de retea intregata.si asta daca s-a strcicat iar.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*scuze de gresli*

| tintareco a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici o problemă.