| ioanateo a întrebat:

Eu vreau sa stiu ce inseamna daca visez paianjeni tarantula. Mereu visez paianjeni tarantula, care ma fugaresc si eu incercam sa ii omor, dar ei fug cand incercam sa ii omor, dar uneori cand voiam sa ii omor, tarantula parca ma infasca intr-o panza...crying vise neplacute! Cand visez astea, eu mereu ma trezesc speriata si o chem pe mama sa doarma langa minelaughing
P. S. am 11 ani si is copillaughinglaughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razi dar nu e rasul tau!
Pune un spray de tantari sub perna, poate asa iti intra in vis si poti sa-l folosesti, ai putea incerca in vis sa reciti o poezie de Eminescu ori canta-i o manea.
O alta metoda este sa canti o piesa, la ce voce ai ai sar picioarele din panza insa ar fi cazul sa te gandesti si la o chestiune, daca se sperie si-ti pleaca din vis, o sa vina un bou in locul paianjenului sa te sperie, ce-o sa faci atunci?
Da-mi voie sa rad si eu cu tine laughing

9 răspunsuri:
| Diiiia a răspuns:

COpiluleeeee laughing)tu visezi mereu asta pentru ca ti-e frica de eiiilaughing)las ca ma discutam noii

| ioanateo explică (pentru Diiiia):

Ai dreptate...

| D3iDEI a răspuns:

Daca simti cumva ca o sa cazi si apoi te trezesti inseamna ca incepi sa cresti...

| mutascu a răspuns:

Buna LovessyJoanne,
paianjenul sugereaza sentimente de frica din trecut. Visele in care omori paianjeni iti vor aduce numai bucurii... vezi mai multe despre visul tau aici : http://www.visele.ro/cauta.php?vis=Paianjen

| RaDupc12 a răspuns:

Te-ai uitat la filme? cu paianjeni tarantula? daca te-ai uitat nu te mai uita la filme de groaza ca asta te sperie si iti provoaca vise neplacute.

| ioanateo explică (pentru RaDupc12):

Nu m-am uitat k le urash!

| Diiiia a răspuns (pentru RaDupc12):

Nu se uita asta... ea are ceva cu paianjeni fluturi albinele etc... decii

| Anitza200011 a răspuns:

Inainte sa te culci bea o cana cu lapte si nu te mai gandi la asta si daca tot ii visezi incearca sa iti schimbi visul.

| Anitza200011 a răspuns:

Inainte sa te culci dea o cana cu lapte si nu te mai gandi la asta, noaptea daca tot ii visezi incearca sa iti schimbi visul.