| anonim_4396 a întrebat:

Folosește cineva de aici Google Opinion Rewards? Chiar funcționează sau este doar vrăjeală? Practic nu este disponibil la noi în țară, dar am instalat cu VPN din SUA. Am citit pe internet că ar fi utila pentru achizițiile în jocuri sus chiar aplicații din magazin play. Insă poate găsesc pe cineva aici care a folosit sau folosește.

4 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Tot pe forumuri straine gasesti oameni care au folosit asta, in Romania nu ai cum s-o folosesti, doar daca folosesti vpn, si nu stiu sigur daca merge asa

| anonim_4396 explică (pentru Mirel4412):

Pe google play am găsit comentarii scrise și de români. Cică funcționează, în schimb nu prea te îmbogățești din asta. Iar pe internet am citit între timp și unii lauda aplicația, alții nu prea. Unii zic ca primesc 2 sondaje pe săptămânii, alții câte 2 sondaje pe luna și din nou alții : câte un sondaj pe an. LOL. Practic am găsit un tutorial pe net cum poți face achiziție în jocurile în care nu merge să trișezi. De aici am aflat de această aplicație. Știu sa și trișez pentru a obține resurse în jocuri, însă jocul pe care îl joc acum ( call of duty mobile) nu merge trișat sub nici o formă. Nu exista un cod sau ceva prin care sa obții resurse gratis, doar să plătești. Și nu sunt deloc ieftine. Cred ca 5 ani am jucat Real Racing 3 din magazin play, iar la cât am trișat în joc "cumpărând" pachete care teoretic costau bani, dar eu luam gratis. laughing asta vreau sa zic, unele jocuri vin și cu o slăbiciune.
Însă call of duty mobile doar dacă dai cu cardul și sunt al naibii de scumpe achizițiile. Am băgat și eu bani, dar 5 lei maxim 25 lei și mă oftic. Bani aruncați pentru că este genul pay to win. Practic este ca la păcănele, cu spin. Cumperi credite în joc și dai la spin, iar ce vrea sistemul aia primești. Programat exact ca la păcănele, să te facă sa bagi și mai mulți bani. Chiar nu am înnebunit sa plătesc o căruță de bani pentru un amărât de joc. Dar 150 lei mi se pare mult sau 500 lei cât mai costa pe acolo.

| Mirel4412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba foloseai tu LuckyPatcher sau GameGuardian la realracing3, pentru ca achizitiile nu intrau in sistemul lor, si daca te rasplateau pentru asta, sigur verificau daca ai platit sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru Mirel4412):

Lucky patcher nu mai funcționează în joc de mult timp. Iar singura metoda pentru a nu te depista sistemul este ca să nu depășiti 20k gold. Eu nu am trecut de 10.000 niciodată. Dacă ai depășit asta, direct ban 7 zile. După 7 zile iar ban 7 zile și tot asa până arătai ca ești în regulă. Eu mi-am luat ban 1 an pe unul dintre conturi pentru că am achiziționat o mașină dintr-un event, mai repede decât data inițială. Și mna, m- a pus naiba să joc online ( în multiplayer) cu ea și m-au raportat alții cred. laughing însă progresul nu l-am pierdut, am dat restore la progresul vechi (pentru ca nu a apucat sa facă backup). Mașina s-a pierdut inițial, dar nu tot progresul. M-am logat de pe alt cont. Partea cu game guardian da, încă funcționează. Însă m-am plictisit de joc, 5 ani totuși. Pe mine m-au blocat pentru că am luat acea mașina mai repede decât data event-ului. În nici un caz pentru că m-a depistat sistemul ca am modificat eu în game guardian sau achiziții ca lucky patcher.