| cristianzgz3 a întrebat:

funda! care este temperatura la care se poate arde procesorul si care este temperaturta normala

Răspuns Câştigător
| MrRobert a răspuns:

Temperatura la care arde :150C
Temperatura normala :94C
Sper ca te-am ajutat!
Fundita!?

| xBro a răspuns (pentru MrRobert):

Desteptule tu stii ce se intampla la 94 de grade? se face explozie mai bine zis straight face judeca mai intai ce spui straight face

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Fiecare procesor are date de catalog legate de temperatura maximă de lucru. În timpul funcţionării temperatura diferă în funcţie de multe lucruri de la carcasă, pasta de contact termic folosită, cooler, temperatura din încăpere, dacă s-a butonat la overclock etc.

| Minks a răspuns:

Procesorul nu se arde. Procesorul este protejat de niste sisteme din bios. Cand este depasita o anumita temperatura (de regula 80 de grade) PC-ul se restarteaza. O termperatura normala in sarcina ar fi undeva la 55-60 de grade. O temperatura ingrijoratoare ar fi undeva la peste 75-80 de grade. Dar ca sa-l arzi, e cam imposibil, daca vorbim de procesoare relativ noi.

| Speed99 a răspuns:

De la 41 grade deja nu este bine iar cea normala este cea sub 41. Dar eu nu stiu prea bine la cate grade se poate arde dar daca tia trecut de 41 maxim 50 are cele mai mari sanse sa se arda.
FUNDA?happy

| marian23213234 a răspuns:

I dont knowwinking

| francezu21 a răspuns:

Incearca sa vezi si ne zici si noua sa stim si noi!