| Th3J0k3r a întrebat:

(funda+vot)sal TPU! mi-am luat de curand orange atlanta.inainte am avut un nokia 6300.la nokia am folosit un card micro sd de 2gb. aveam multe melodii pe el.am mutat cardu de pe nokia pe atlanta si cand ii dau la card zice Tflash neidentificat.va rugam introduceti Tflash.am crezut ca imi face asa fiindca nu suporta formatu asa ca am formatat cardu. dar tot nu merge. ce sa fac.va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| pitiqueblondin a răspuns:

Eu am descoperit beleaua la mine...pe cardul pe care il aveam scrie "Nokia" deci cardul nu poate fi folosit decat pentru telefoane Nokia. Daca cumperi un card nou pe care sa nu scrie nimic altceva decat capacitatea lui, va merge. am facut probabig grin

5 răspunsuri:
| mnopqr a răspuns:

Poate cardul pe care il aveai la Nokia 6300 era doar pentru acel telefon si nu il citesc celelalte telefoane in care introduci cardul. Dar nu stiu sa-ti explic concret ce problema ar fi. Bafta!

| Christian515 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu straight face, sa'mi zici daca ai rezolvat problemabig grin

| pitiqueblondin a răspuns:

Am si eu aceeasi problema ca si tine. Te rog sa-mi spui daca ai rezolvat cumva sau trebuie sa merg la Orange sa-mi schimbe telefonul...

| Christian515 a răspuns (pentru pitiqueblondin):

Ai rezolvat problema? ca si eu am aceeasi problemastraight face

| brktimecom a răspuns:

Uite ce am mai aflat eu in legatura cu Orange Atlanta. Am incercat 5 carduri microSD pe el, din care 3 mergeau si 2 nu. Cele care mergeau erau un no-name de 2gb primit cu Nokia tot de la Orange, un SanDisk de 2gb si un microSDHC Trancend de 8gb (clasa 6). Cele care nu mergeau erau doua carduri microSD de 1gb (unul de la Samsung si unul de la Kingston). Cele 2 carduri le-am tot formatat in diferite modalitati insa tot nu au mers (desi mergeau foarte bine in alte doua telefoane). Singurul punct comun era marimea de 1gb pentru cele care NU mergeau.