| Meow15 a întrebat:

Heei. Am scăpat o tabletă şi s-a spart puţin într-un colţ. De fapt, ecranul nu are nimic, adică nu se simte, dar se văd două dungi negre. Şi merge normal. Ce s-a spart mai exact? Se poate repara? Şi cam cât ar costa? Fundă!

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Acolo in coltu ala a fost afectat ecranu (cred ca s-a spart sticla ).

| Meow15 explică (pentru danutzu96):

Partea de deasupra nu s-a spart.
şi se poate repara? big grin

| danutzu96 a răspuns:

Din nefericire nu se mai poate repara pentru ca e facuta dintr-o bucata. Dar pe viitor nu o mai scapa pentru ca acum este foarte sensibila.

| Ichnat a răspuns:

Ecranul mai are o bucata de material pentru protectie.
Du-te la un service si intreabai... happy

| R0CA19 a răspuns:

Sa spart doar sticla, nu si senzorul pentru atingere.Nu stiu daca se mai poate repara, dar daca da, costa foarte multwinking