| andryoo1 a întrebat:

Hei. Am nevoie de ajutoor. Deci, am descarcat un un joc azi si nu situ exact cum,toate filele mele gen: gogole chrome. winap sau photoscape,din astea,nu se deschid. Si toate fisierele au extensia lnk. sad doar pozele si lcururile din my computer le pot deschide... pe celelalte cu lnk nu pot, Singura solutie ca sa pot sa intru pe gogole e sa dau clik dreapta pe une ii >Google.lnk--show how to open this file,ca mi se deschide o pagina in google si asa pot intra.sad uof, sper sa ma puteti ajuta. happy

16 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Ai descarcat ceva infectat, da restore la o data anterioara.
Bafta

| KodrutZ a răspuns:

Antivirusul ce parere are?

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Antivirusul zice ca ii ok totul...am mai avut odata o problema cu chestia asta, dar nu stiu exact ce facusem, cred ca deschisesem un fisier cu un anumit program si apoi toate fisierele s-au deschis cu acelasi program///habar n-am cum am rezolvat asta atunci

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Btw,chiar asteptam sa raspunzi tu la intrebarea asta, ca mereu mi-or fost de ajutor rasp. tale la celelalte intrebari legate de tehnologie..thanks.

| KodrutZ a răspuns (pentru andryoo1):

Meh, din descrierea ta nu am inteles mare lucru, din pacate. Instaleaza frumos un total commander sau un file manager mai acatarii si lamureste-te ce e la tine pe disk. Da eventual si un scan cu ClamWin si inca vreo 2-3 antivirusi ca sa fii sigur.

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Mda. pai orice as instala nu pot deschide,ioconul programului de pe desktop are shourcut sau cum se numeste exact ca la internet explorer.lnk, daca dau clik imi apare istoricul de descarcari de pe internet. ex. si imi zice sa salvez si sa deschid programul. Okay, am facut-o, nimic... pacat ca nu pot sa deschid photoscapeul sau alt program sa fac un printscreen, va trimiteam prin mail daca imi dadeati adresa.that's it

| andryoo1 explică (pentru andryoo1):

Icon *

| KodrutZ a răspuns (pentru andryoo1):

Cum zice CataC, fa un restore.

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Imi arata ca pentru a deschide programul cu extensia lnk trebuie sa descarc Flint linkInfo, dar nu ma lasa ( 502 Bad Gateway)

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Si maram, scuza-ma, asta cum se face? sunt paralea cu chestiile astea.

| KodrutZ a răspuns (pentru andryoo1):

Gugal e pretenu' tau cel mai bun, nu TPU - http://www.videotutorial.ro/? tag=cum-se-face-un-restore-point

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Haha, you're right. Thanks. voi incerca imediat

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Neh,nu merge, nu s-a schimbat nimic.

| KodrutZ a răspuns (pentru andryoo1):

Ai restaurat la o data anterioara instalarii jocului respectiv?

| andryoo1 explică (pentru KodrutZ):

Da,desi nu cred ca are vreo legatura jocul cu asta...inainte duadusem sa se deschida un fisier cu internet explorer, si apoi toate fisierele au avut imaginea aia de la internet explorer si nu se puteau deschidea

| andryoo1 explică:

Google* etc, intelegi voi ce am vrut sa scriu.