| TheScienceElias a întrebat:

Hei! Am o problemă. Am avut windows 8 si apoi am trecut pe linux ubuntu. Acum vreau inapoi windows 8 dar problema e ca windows necesita HDD in format NTFS iar acum se pare ca nu e asa... Vreau o solutie sau vreau sa stiu cum sa formatez hardiscul stiind ca am doar o partitie... sau cum sa fac o partitie noua in ubuntu.

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Bagi CD cu windows si o sa ajungi la partitii intr-un final (adica sa selectezi unde sa iti instaleze)...dai delete...New selectezi de cat vrei Partitia (1024 MB = 1 GB) Ok si gata se face automat in NTFS happy

Edit: Am uitat sa iti spun ca ar trebui sa ai pe undeva "More options" sau ceva de genul cand ajungi la partiti

| TheScienceElias explică (pentru CrazyRat):

Mersi, m-ai ajutat foarte mult. Practic is bun la IT dar chestia asta nu am stiuto, mersi foarte mult! Apropo, nu glumes si nu zic in sens ironic, chiar a mers

| CrazyRat a răspuns (pentru TheScienceElias):

No problem happy

3 răspunsuri:
| FilipEmanuel a răspuns:

Normal cand reinstalezi windowsul(sistemul de operare) ar trebui ca inainte sa dai sa instaleze windowsul sa ai optiunea de formatare a hardiscului si acolo alegi NTFS