| Maddly a întrebat:

Hei! Am o problema.De cand mi-am instalat un nou windows, tastatura mea are probleme.Atunci cand vreau sa pun doua puncte imi apare altceva... la fel si la paranteze etc.Am schimbat de acolo de jos din RO in EN si merge dar dupa ce imi inchid calculatorul si il deschid iar nu mai ramane asa.Ce as putea face?
Multumesc.

5 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Click dreapta pe RO/EN -> Settings, la Default Input Language, selectezi English.

| tr3ig a răspuns:

Depinde te tastatura daca tu esti invatat/a cu tastatura in engleza alege ca tastatura prioritara engleza si se rezolva. ai cumva laptop adus din strainatate cu caractere specifice tzarii respective?

| Maddly explică (pentru tr3ig):

Eu vroiam sa spun ca nu ramane deloc cum o schimb eu. Dupa ceinchid calculatorul revine in RO. De exemplu acum este RO si doua puncte arata asa Ș iar daca pun pe EN este asa :. Deci cum as putea face sa ramana cum vreau si sa nu se mai schimbe in continuu?

| tr3ig a răspuns (pentru tr3ig):

Da-mi add la tr3i_g si vb acolo

| dulgherunicu a răspuns:

Schimba din limba romana in limba engleza