| Nebunatyca69 a întrebat:

Hei,am vazut la unele fete, cum au facut sa nu le mai poata da nimeni cerere pe fb? si in schimb sa le urmareasca de ex, nu apare casuta aia cu " adauga la prieten". scrie doar " Urmareste"? cine stie? si ma ajuta va rooooog? Dau funda :* SCUZATI CATEGORIA!

3 răspunsuri:
| Andrei4g a răspuns:

Optiunea 'Urmareste' permite abonarea la mesajele publice de pe wall-ul unui anumit profil, fără să mai fie nevoie să fii prieten pe Facebook cu persoana respectivă. Fata de statutul de 'Prieten' care este limitat la 5000 de persoane si necesita acceptul persoanei titulare de cont, cu optiunea 'Urmareste' poti vedea tot ceea ce fata care te intereseaza pe tine partajeaza pe contul ei.Insa, poti avea restrictii de genul: vad ce posteaza dar nu pot adauga comentarii/like. Depinde de e ce setari alege titularul contului.

| Nebunatyca69 explică (pentru Andrei4g):

Nu avea 5000 de prieteni, are mai putini. Eram curioasa cum a facut ea. ca asa vreau sa fac si eu, sa nu-mi mai poata da nimeni cereri, dar in schimb sa ma urmareasca si nu stiu unde sa dau...

| Andrei4g a răspuns:

Intra aici:https://www.facebook.com/about/follow click si activeaza/editeaza setarile.