| NoniCorni a întrebat:

Hei,deci...Am cumparat de la un magazin o placa de sunet USB,toate bune,pana am ajuns acasa si am incercat s-o pun. Am bagat boxele,am pus si placa insa cand am vrut sa o instalez,ce-mi spunea acolo,imi arata " No drive found". Netul mergea,placa era bagata,m-am gandit ca e de la boze,am incercat si castile,tot nimic. Acum,va rog, daca puteti sa-mi spune-ti ce sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca te uiti pe pagina producatorului o sa gasesti un driver pentru placa de sunet (cauti dupa model/ adica, instalezi manual); poti instala si driver booster pentru a pune noul driver de la placa de sunet (in varianta automata). Alegerea e la tine, e mai usor la varianta cu driver booster (nu face update la placa video daca nu e necesar, daca merge bine las-o asa), o sa-ti apara tot ce ar trebui sa instalezi ori sa faci update, poate vei gasi si la usb-uri ceva, vezi ce zice softul. Download, install, restart computer, scan computer si install/update driver, in functie de situatie.
http://www.iobit.com/driver-booster.php