| AdruuJoker134 a întrebat:

Hei recent mi-am luat laptopul Acer Aspire 5520 si merge foarte bine, 4gb ram, nVidia GeForge 7000M etc., dar am o problema cu placa audio.Am instalat mai multe drivere audio pentru laptopul meu cu windows 7 64 bit., la primul a mers, dar dupa aia nu-mi mai aparea sonorul dupa urmatoarea pornire a laptopului meu.Sonorul functioneaza cateodata dupa ce aprind laptopul, ma poate ajuta cineva, dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Mai multe drivere audio" inseamna ca tu ai instalat ce ai gasit pe net. De ce nu mergi la sursa oficiala, care ofera versiuni de soft functionale? Daca ai gasit si nu ti-a rezolvat problema, posibil sa fie o eroare din Windows care sa-ti opreasca, din diverse motive, sunetul.
Cand nu se mai aude, intra in bara de Start si, in casuta Run, scrii services.msc. Cobori in lista la Windows Audio (alfabetic afisat) si dai dublu click pe acest serviciu sa vezi daca e oprit si daca la Startup Type e ales "Automatic".

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai daca instalezi drivere dupa ureche...
Driverele se instaleaza de la producator!
http://www.epasystems.ro/drivere-laptop/