| Sweety25 a întrebat:

Acum sunt pe telefon si nu stiu cum sa etchetez pe cineva pe facebook intr-un comentariu. Adica numele sa fie albastru. Am incercat cu @ si dupa numele. Dar nu merge. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra de pe mobil pe facebook.com, alege profilul tau, iar la rubrica "actualizeaza starea", o sub categorie numita : "mai multe optiuni". Acolo alegi eticheteaza prieteni

| Sweety25 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi da! Mai bine zis tag nu eticheta!

| Kriss96 a răspuns:

Comentariu sau stare? Ca mi-e sa nu le incurci.
La comentariu e foarte simplu. Scri prima litera a celui pe care vrei sa-l etichetezi. Uneori trebuie sa bagi chiar doua litere. Depinde cate persoane ai cu "a" de exemplu. Ideea e ca iti apare chiar deasupra o listuta cu persoanele care incep cu litera respectiva. Si tu doar alegi de acolo.
Iar la stare iti apare in stanga de tot un icon cu un omulet si un +.

| Serban147 a răspuns:

Nu poti eticheta pe cineva de pe facebook dintr-un comentariu cu @ sau altceva!