| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dezactivez contul de facebook? Vreau raspuns URGENT. Dau fundă + vot pentru cel mai bun raspuns.kiss

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Dreapta sus langa Home gasesti o sagetica, selectezi Setarile contului -> securitate -> dezactivati contul.

2 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Iata, in cativa pasi cum poti sa iti dezactivezi contul de Facebook. Mai intai trebuie sa te gandesti daca vrei sa il stergi definitiv sau sa il dezactivezi pentru o perioada de timp.

-Te loghezi.

-Click pe Account (sageata din dreapta sus, langa "Home")->Account Settings-.Security

-In partea de jos gasiti "Deactivate Account" ( "Dezactivează cont").

-Selecteaza un motiv pentru care doresti sa dezactivezi contul, modifici eventuale setari ale grupurilor create.

-Click pe "Confirm".

Nota privind dezactivare cont Facebook:

Facebook salveaza profilul astfel incat daca decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)

| Bertii a răspuns:

Pei in chenaru albastru din dreapta sus este o sageata in jos apesi acolo si dai la setarile contului. SI in stanga iti apare chestii. SI alegi de acolo SECURITATE. si DE ACOLO TE DESCURCI