| George_Bolea_1999 a întrebat:

Hei TPU.
De curand tatal meu a luat prelungitoul de la calculator si la imprumutat cuiva.A doua zi nu mai functiona monitorul.
Miroase putin a plastic topit dar problema e ca atunci cand il bag in priza(prelungitor)sfaraie iar beculetul care indica ca e pornit falfaie.
Am incercat la multeeeeee... prelungitoare, prize, la alte PC-uri dar tot asa face.
Acum am ramas cu un monitor Acer din 1982 toamna.
ajutati-ma va rog cu idei situeuri despre cum as putea sa-l repar.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Prelungitorul a suferit un scurtcircuit, cine stie ce prostie a facut omul care a primit prelungitorul si a cam dat-o in bara, vrei sa zici ca monitorul s-a stricat dupa ce l-ai bagat in acel prelungitor? In caz afirmativ e din cauza scurtului care la tras de la prelungitor si nu se stie daca mai poate fi reparat, il duci la un informatician sa vada daca e solutie de reparare daca nu s-a ars ceva in el sau sa fie o problema minora.

2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Daca s-a ars e naspa stii de ce! ca s-a topit de pe priza pe prelungitor! nu stiu daca mai ai ce sa ii faci! sincer!