| patrik986 a întrebat:

Deci vreau sa ma apuc de programare am inceput cu codeblocks in c++ mi s-a parut cea mai simpla aplicatie, am inceput cu probleme simple cum ar fi sa gasesc suma a doua numere a si b(chestii simple). Intrebarea ar fi unde pot gasi lectii de programare? vreau sa ma apuc serios de viitorul meu si acela ar fi ca programator in industria IT.
P.S Am 15 ani si sunt la profil bio-chimie, stiu ca trebuia sa ma duc la un profil mate-info dar stiu cum sunt profesorii de aici...ah si cu matematica nu am probleme(daca conteaza).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Ar fi bine sa inveti pentru inceput si algoritmii. Apoi sa mergi pe programare, cauta video-uri de la Lynda.con pe net, sunt foarte bune tutorialele de acolo. Iti doresc sa ajungi cel mai bun programator.
Bafta!

1 răspuns: