| denysuk25 a întrebat:

Hei TPU, mi-am scăpat recent telefonul in apa,l-am scos cât de repede am putut si l-am șters. Telefonul merge, touch-ul la fel, se încarcă însă am apa in ecran. Ce pot face? Funda

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Telefonul nu trebuie pornit pana nu i se asigura uscarea completa. Poate acum e functional, dar curand apa va ajunge pe circuite care il vor face inutilizabil, daca nu te asiguri ca e uscat si ferit de pericole. Daca il folosesti in starea de acum, cu apa in el, o faci pe riscul tau.

| PrecizeEveR a răspuns:

Nu cred ca te pricepi sa il desfaci. asa ca mai bine astepti pana se usuca apa dar fara sa folosesti telefonul! big grin