| RaduGavrila a întrebat:

Va rog sa am ajutati. am windows xp xp2 si nu ma lasa sa instalez nimic in c. Daca pun o iconita pe desktop dupa ce sting pc'ul sau ii dau restart imi dispare sau daca bag ceva in c imi dispare. dar daca il bag in d merge... Cum fac sa mearga sa pun ceva pe desktop si dupa repornire sa nu imi dispara... FUndaa!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Deja l-ai stricat? nici 24 ore?
Procedeaza asa:
- Start-Run
- scrie in fereastra (gpedit.msc) - OK
(fara paranteze)
- te duci la
"User Configuration\Administrative Templates\Desktop\
Don't save settings on exit"
si alegi "Not Configured"
NU salva cand inchizi fereastra.
(Don't save settings on exit).

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa pătești când folosești Windows Xp contrafăcut. După ce că Xp Sp2 e istorie de mult îl mai ai si contrafăcut.Cine l-o modificat o setat din Nlite să nu se slaveze nimic pe C:, plus ceva cadouri cum ar fi keyloggere și părți de vruși ce prin internet și folosindu-se de calculatorul tău vor alcătui un virus si apoi va fi lansat pe net.Virus real nu comercial.
Deci resoftează sistemul cu o copie Windows originală și problema va dispărea.Nu re sens să folosești Xp Sp3 și ăla va devenii istorie din aprilie.detalii aici:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle
Succes

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Schimba-ti windows-ul.
O seara placuta!

| Iwao a răspuns:

Clic dreapta pe desktop/arrange icons by/bifeaza show desktop icons.Nu ai drepturi de administrator pentru a instala in C.
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| RaduGavrila explică (pentru Iwao):

Pai da ma lasa sa le pun pe desktop dar dupa restart mi le sterge si windowsul e original.

| 12AA a răspuns:

Nu ai ce face, aşa e setat de cand ai făcut windows.ul... salveaza in D... si eu il am la fel, poti incerca sa instalezi alt windows

| RockableHu a răspuns:

Poate este o defectiune temorara... Daca merge sa le salvezi in D ia-le de acolo si pune-le pe desktop, poate asa merge! Sper ca te-am ajutat! Fundita? happy big grin

| RaduGavrila explică (pentru RockableHu):

Eu vreau sa pot sa le pun pe desktop. Daca pun ori ce pe desktop dupa restart le sterge.

| RockableHu a răspuns (pentru RaduGavrila):

Cred ca nu e bun windows-ul atunci...Instaleaza altul :d Funda?