| CohanIrina a întrebat:

Heii :3. Deci, vreau sa-mi reinstalez windows-ul dar imi e frica de faptul ca toate pozele se vor sterge si nu vreau. Am foarte multe. Daca le mut din C in D, se mai sterg? Funda.

Răspuns Câştigător
| MarianAlex112 a răspuns:

Automat totul din locul(partitia) unde instalezi wind. se sterge daca instalezi in ''C'' se sterge tot din ''C'' daca ii dai formatare la instalarea wind. daca nu dai formatare nu se sterge nimic. cand instalezi wind. ai 4 variante de instalat:
-1 formatare rapida si instalare wind.
-2 formatare si instalare wind.
-3 instalare rapida a wind.
-4 instalare a wind.
la instalarea prin boot-cd sau dvd cu restart

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intotdeauna se muta in D tot ce vrei sa nu pierzi daca vrei sa instalezi Windows-ul. Muta-le si nu le vei pierde. In C de regula se tine numai sistemul si programele aferente care le instalezi. Restul documentelor, muzica, filme, poze...in celelalte partitii.

| Florenta16 a răspuns:

Daca nu vrei sa se piarda nimic din totate foldere-le, baga tot ce ai in C, in D sau E sau F(in caz ca ai aceasta partitie].
Cand reinstalezi windows-ul, ti se sterge doar partitia C, asadar nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca nu esti sigura de asta, salveaza-le pe un stick sau DVD. Bafta!

| kati3mary a răspuns:

Da,se vor sterge, mai ales daca rescrii partitiile. Copiaza-le pe un stick de memorie, nu cred ca nu o sa-ti incapa. happy

| labontdumitru a răspuns:

Cu siguranta nu se sterg stiu din propria experienta ca nu se sterg

| mariusika31 a răspuns:

Daca le muti nu se vor mai sterge deoarece la reinstalarea windowsului se sterge doar partitia C... happy sper ca te-am ajutat happy

| xGLIFEx a răspuns:

Nu se mai sterg! Tu bagale Dupa desktop sau din C bagale cu incredere in D dar depinde acum daca vrei sati reformatezi si C si D daca le bagi in D si reformatezi D-ul nu le mai ai. Funda?

| Agliceriu_Andreea_1998 a răspuns:

De ce nu le bagi pe un stik? e mult mai simplu

| cucu9 a răspuns:

Trebuie sa le pui pe un stic. Sper ca te-am ajutat big grin

| cristimsolomon a răspuns:

Salveazale mai bine pa un cd sau dvd, acolo sigur nu se sterg,
dar daca tot vrei sa le mentii in calculator ai grija la partitia pe care le pui si la partitia care o formatezi

| SopteaLaurentiu a răspuns:

Nu

| luk2005xxx a răspuns:

Bagale in D si formatezi doar partitia C. Fara frica.