| anameoow a întrebat:

Heii.Deci,formatasem un card de aparat foto din greseala apoi i l-am dat unui nene care stia sa puna pozele inapoi pe el.Acum am cardul inapoi dar imi arata doar cata memorie e consumata, iar cand vreau sa vad pozele imi spune ca nu exista niciun fisier. Aveti vreo idee cum as putea sa vad pozele?

13 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

E cam imposibil ca dupa formatare sa-ti reiei informatiile. nu stiu cine ti-a spus ca se poate face asta...

| anameoow explică (pentru vangaelis):

Cam tot internetul laughingcauta si tu

| vangaelis a răspuns (pentru anameoow):

Razi tu, razi domnisorica. si daca tot e asa cum spui matale de ce nu ai pozele si e totul ok? Daca tot internetul spune, hai sa te vad la treaba. Si da intr-adevar pe card, hardisk, etc ramane un fel de matrita a informatiilor avute de asta nu apare ca-i gol, e plina "de matritele" astea dar in nici un caz nu te mai poti folosi de acele informatii.

PS: eu ti-am vorbit frumos in cunostinta de cauza, daca dumneata ai interpetat vorbele mele ca ale unui oarecare care face trolling pe net n-ai decat.

Am avut 1000 si ceva de poezii scrise in timpul liceului si nu le-am mai putut recupera niciodata, decat cele gasite postate pe una, doua site-uri in rest ciu ciu...

| al3xander a răspuns (pentru vangaelis):

Prietene depinde de unde stergi, cand ai sters si daca nu ai facut modificari pe volumul respectiv. tu daca stergi acum o poza de pe HDD, cheita etc. ea ramane pe acel volum pana cand o parte (sau total) va fi suprascrisa. de exemplu daca stergi ceva din C logic ca sansele sa mai recuperezi sunt aproape nule pentru ca intotdeauna vor fi modificari in C de la windows, daca stergi de pe o cheita din greseala ceva si imediat incerci sa recuperezi ai mari sanse. ca sa revin la intrebare, poate fisierele sunt ascunse, incearca sa folosesti freecommander pentru a le vedea pe toate (fisiere/foldere de sistem sau ascunse) http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm

| vangaelis a răspuns (pentru al3xander):

Lasa ca asta a fost o suta de ani, mai bine ai ajuta-o pe domnisorica asta

| anameoow explică (pentru vangaelis):

Pai si eu ti-am vorbit frumos. trgi concluzii aiurea, nu am interpretat nimic.

| anameoow explică (pentru anameoow):

Tragi*

| vangaelis a răspuns (pentru anameoow):

Si pan' la urma? nea' google sau acel meserias la datorie ti-a adus solutia?

| anameoow explică (pentru vangaelis):

Faza e ca el vede pozele cu un programel, dar eu n-am cititor pentru cardul meu, care nu-i ca un card normal, e unul mare..rau. momentan e plecat, dar poimaine o sa incerce sa imi bage pozele pe un dvd sau pe un stick ceva.

| vangaelis a răspuns (pentru anameoow):

Maybe...dar dc nu ti-a spus ce programel? eu sunt constient ca au ramas fragmente, "matrite" din poze, nu zic ca nu dar mult as vrea sa stiu cum le reconverteste in extensia jpg, bmp, whatever... sa le poti vedea din windows sau acdse.

PS: cat despre poeziile mele, da, "matritele " mai erau, dar sa le deschid in fisier word, notepad sau ce mai era la vremea respectiva cam ciu-ciu. De asta sunt reticent.
Uite gasisem pe netla străinezi ceva cam ca si problema ta...era unu care cica a dezvoltat un programel de recuperare a datelor bla bla.dar ce voia purcelusul acela? sa-i trimiti bani pay/pal si sa-i trimiti alea pe mail..iti dai seama ca e fake treaba asta big grin si am vazut destule din astea..de asta am fost reticent cu problema ta..ai urarile mele de bine si mult succeswinking

| anameoow explică (pentru vangaelis):

Nu vrea nimic, doar m-a ajutat cu o problema happy Mi-a trimis pozele pe mail si e totul ok big grin Mi-a luat super mult sa le descarc, ca a gasit si ramasite de prin 2011 rolling on the floor Dar e totul ok acum si am pozele :3

Răspuns utilizator avertizat