| Crazydyana a întrebat:

Hey! As dori sa imi cumpar un laptop si nu stiu care e mai performant adica un Calculator normal sau un laptop ca diferenta de pret nu este foarte mare...sinecra sa fiu pe mine m-ar interesa un laptotp pentru ca este portabil, dar nu stiu si cat de performant ar fi...
Dau funda raspunsului ce ma va impresiona:*

Răspuns Câştigător
| ciborg1 a răspuns:

Bunahappy.Deci daca vrei sati ei laptop e o alege buna cand pleci in excursi sau la tara... sau sa te relaxezi in pat sa stai pe messbig grin, dar daca vrei calculator e mai bun pentru jocuri..., eu in locu tau as alege laptopu e mai relaxant cu el si poti sa te si joci, dar asta e doar parerea mea treaba ta. Sper ca team ajutat.Pa:*

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Cu aceeasi bani poti sa iti iei un pc destul de bun sau un laptop mai slabut.
Laptop iti iei doar daca ai nevoie sa te plimbi cu el...

| IonutAxi a răspuns:

Is destul de performante depinde si ce vrei sa faci cu el.

| CatzPopularity a răspuns:

Calculatoarele sunt mai performante (depinde cat de vechi este si ce chestiute are pe acolo care necesita schimbate daca se blocheaza sau nu mai merge). Laptopurile sunt mai mult pentru a le transporta oriunde. Unele sunt performante. Unele pot intrece chiar si un calculator la performanta (depinde cat de deschis iti este buzunarul)

| Crazydyana explică:

Pai multumesc tuturor pentru sfaturi...si sincera sa fiu acum eu as lua laptop-ul pentru ca imi trebuie sa ma deplasez cu el si cred ca la asta mi'ar folosi cel mai multhappy