| CrazyYoyo a întrebat:

Hey

mi-a aparut pe desktop " you may be a victim of software counterfeiting. this copy of windows did not pass genuine windows validation >- ask for genuine microsoft software"

Ce trebuie sa fac?

11 răspunsuri:
| 334499 a răspuns:

Iei de pe net, mai precis de pe softpedia, awg remover happy si ai scapat de asta big grin

| blonda90 a răspuns:

Daca ai windows 7 inseamna ca ti-a expirat trialul acela de 30 de zile happy il poti activa cu Windows Loader 1.9.7. bafta :*

| rollo91 a răspuns:

Dezactivezi automatic updates, cauti un program care le sterge pe cele vechi si daca tot mai vrei sa updatezi ai grija ce updateuri instalezi.

| Artesano a răspuns:

Cei de la Microsoft au bagat un update care e de-a dreptul stresant si iti da si crash la windows daca nu il ai cu licenta. Acest update se numeste "Windows Genuine Advantage (WGA)" si daca ai automatic updates pe on, sigur l-ai instalat fara sa stii.
Odata instalat, te tot bate la cap cu nu stiu ce avatanje, ideea fiind sa cumperi o licenta. Ei bine, ca sa scapi de toate problemele fara a da bani pe un windows nou, iata ce trebuie sa faci :
Intri in :
1. C>Windows>System32 si dai rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
3. Restart.
Sper sa mearga!

| BeeFree a răspuns:

Sa-ti schimbi windowsu sau sa redenumesti niste fisiere de la windows acolo unde e chestia aia cu windows genuire ...nu mai stiu exact ce fisiere daca o sa cauti pe net gasesti

| yoyoyoyo_3267 a răspuns:

Pai. depinde de ce windows ai... trebuie sa opresti firewall-ul din setari, asa el nu mai controleaza daca ai versiunea hackuita sau cea cumparata.(sigur o ai pe cea, hm fara licenta ), ei bine, ceea ce iti zice tie acolo inseamna ca nu ai licenta, deci intri in Start, apoi in control panel si intri in system and security, dai click la windows firewall si-l opresti. simplu dar eficient, eu te sfatuiesc sa opresti toate setarile de la windows fire wall ca sa nu ai probleme,... baftahappy

| CrazyYoyo explică (pentru yoyoyoyo_3267):

Am incercat dar tot asa imi apare straight face

| yoyoyoyo_3267 a răspuns:

Atunci trebuie sa-ti instalezi din nou windowsul si imediat opresti firewallul, adica inainte sa-ti apara chestia cu genuine

| sandana70 a răspuns:

Fa-ti cont pe- astatalk.Si cauta acolo programul pentru.xp sau win7.
pentru.win7-HAL76001.2---SAU WINDOWS LOADER.
XP-------Windows Genuine Advantage Validation 1.9.
Gasesti tot ce-ti trebuie.

| Milian_Silvius_1981 a răspuns:

Sa schimbi windows!

| CrazyYoyo explică (pentru Milian_Silvius_1981):

Nu vreau sa imi schimb windowsul frustrated