Întrebare recomandată | Amb a întrebat:

am o imprimanta Canon Pixima i1500 si nu stiu ce are. Imi apare o eroare cand vreau sa printez si zice "Print head is not installed".Am incercat sa il instalez, dar nu merge.Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Mi se pare ca trebuie sa cureti capetele de scriere ale cartuselor de la imprimanta.
S-au uscat ca nu ai prea folosit-o sau ai reincarcat cartusele cu cerneala proasta.
Curata-le cu atentie cu vata si spirt! Dar cu ATENTIE, sa nu le strici!